тел. +30972518259 м. Самбір, вул. Завокзальна, 1А

Самбір Граніт

Матеріали для памятників

Габро та граніти у Львові та на теренах Львівщини є найпоширенішим матеріалом для виготовлення надмогильних пам’ятників,гробниць, підвіконників, камінів, сходів тощо. І це не дивно, бо саме граніт, яким багата наша Земля, має широкий асортимент кольорів, добре піддається обробці, є довговічним та повністю відповідає нашим кліматичним умовам. Єдиним його недоліком є вага. Тому при монтажі гранітних пам’ятників чи інших виробів з граніту потрібно використовувати тільки якісні клеючі матеріали.  

Мабуть тому габро та граніт є не дешевими будівельними матеріалами. Проте, не зважаючи на це, граніт завжди був і є одним з найпоширеніших матеріалів для будівництва та увіковічення  пам’яті людства.

Детальніше: Матеріали для памятників

Гравіювальні роботи

Зараз способів нанесення зображення чи надпису на граніті існує багато, проте ми зупинимося на основних: ручна робота, піскоструй та за допомогою гравірувального станка.

Всі ці методи мають свої переваги та недоліки, проте тільки ручна гравіровка являється найдавнішим і найнадійнішим способом нанесення зображення на камені. Майже все, що дійшло до нас від наших найдавніших предків, було висічене майстрами на камені. Можливо, саме тому, ручна гравіровка до сих пір існує, не дивлячись на свою дороговизну — бо пам'ятник робиться для того, щоб пам’ять про людину збереглася на віки. Ручна гравіровка на пам'ятнику технологічно досить проста: гравірувальник бере побідитові стержні, алмазні ручки чи спеціальні бур машинки і відбиває кусочки від каменя там, де він вважає правильним. Але на ділі все набагато складніше: ручна гравіровка — це досить тривалий процес і він потребує від гравірувальника високого рівня художніх навиків і терпіння.

Швидшим і дешевшим варіантом гравіровки на граніті є гравірувальний станок. З його допомогою оброблене на комп'ютері зображення наноситься на камінь. Мінусом такого способу є те, що станок знімає дуже маленький шар каменя і зображення з часом може помутніти. І також зображення вигравіруване станком, немає такого об’єму, як ручна робота.

Піскоструйний спосіб нанесення зображення в основному використовують для надписів. Рідше таким способом наносять образи, свічки, квітки та інші елементи декору. Спочатку на плотері робиться трафарет, потім він наклеюється на граніт і за допомогою спеціального обладнання і корунду вибиває потрібне зображення. Основною перевагою є те, що піскоструйні літери мають велику глибину, яка не дає їм з часом помутніти і додає об’єму. Також їх можна покрити фарбами, які будуть більш стійкими до різних погодних умов і додадуть пам'ятнику вишуканості.

Догляд за мармуром та гранітом

Щоб захистити мармур і граніт від забруднення ми рекомендуємо застосовувати просочення - це спеціально розроблені засоби, які проникають всередину каменя, виконуючи відразу  кілька функцій: водо-грязеотталкивающие захист, а також відновлення натурального кольору каменя або додання ефекту тонування (ефекту  мокрого каменю). Для захисту, а також підтримання кольору і блиску каменю застосовують спеціальні воскові поліролі.

 

Не можна застосовувати для чищення мармуру миючі засоби, що містять кислоти (лимонну, оцтову та ін.) Не можна використовувати креми, пасти і порошки,  містять абразивні речовини.

Детальніше: Догляд за мармуром та гранітом

Написи та зоображення на твердих породах

Наносимо написи, зоображення, портрети, гравюри на твердих полощинах (граніт, мармур, природній камінь). 

Якщо датись в технологію цього виробництва, то хочу наголосити на двох методах нанесення

1 - ручна, художня робота

2 - вирубка релєфу в твердій породі за допомогою технічних засобів (гравіювально фрезерувальним станком з ЧПУ)

Бузумовно обидва методи в кожному випадку оправдовують себе, особливо  складним є ручна художня робота майста, коли з малого фото потрібно реставрувати обличчя з старих фото.

Звичайно технічно-механічний метод є дешевший, але він програє людській праці.

Детальніше: Написи та зоображення на твердих породах

Самбір Граніт