тел. +30972518259 м. Самбір, вул. Завокзальна, 1А

Самбір Граніт

Гравіювальні роботи

Зараз способів нанесення зображення чи надпису на граніті існує багато, проте ми зупинимося на основних: ручна робота, піскоструй та за допомогою гравірувального станка.

Всі ці методи мають свої переваги та недоліки, проте тільки ручна гравіровка являється найдавнішим і найнадійнішим способом нанесення зображення на камені. Майже все, що дійшло до нас від наших найдавніших предків, було висічене майстрами на камені. Можливо, саме тому, ручна гравіровка до сих пір існує, не дивлячись на свою дороговизну — бо пам'ятник робиться для того, щоб пам’ять про людину збереглася на віки. Ручна гравіровка на пам'ятнику технологічно досить проста: гравірувальник бере побідитові стержні, алмазні ручки чи спеціальні бур машинки і відбиває кусочки від каменя там, де він вважає правильним. Але на ділі все набагато складніше: ручна гравіровка — це досить тривалий процес і він потребує від гравірувальника високого рівня художніх навиків і терпіння.

Швидшим і дешевшим варіантом гравіровки на граніті є гравірувальний станок. З його допомогою оброблене на комп'ютері зображення наноситься на камінь. Мінусом такого способу є те, що станок знімає дуже маленький шар каменя і зображення з часом може помутніти. І також зображення вигравіруване станком, немає такого об’єму, як ручна робота.

Піскоструйний спосіб нанесення зображення в основному використовують для надписів. Рідше таким способом наносять образи, свічки, квітки та інші елементи декору. Спочатку на плотері робиться трафарет, потім він наклеюється на граніт і за допомогою спеціального обладнання і корунду вибиває потрібне зображення. Основною перевагою є те, що піскоструйні літери мають велику глибину, яка не дає їм з часом помутніти і додає об’єму. Також їх можна покрити фарбами, які будуть більш стійкими до різних погодних умов і додадуть пам'ятнику вишуканості.